Montaż

Montaż i transport gratis!

Łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne, znane od lat na świecie, cieszą się coraz większym zainteresowaniem również w Polsce – sprawdź dlaczego...

Łóżko kontynentalne – co to takiego?

Łóżko kontynentalne, zwane również łóżkiem hotelowym, to łóżko dające nam maksimum luksusu,wyjątkowo zdrowy i higieniczny sen. To także, z racji swojej konstrukcji, gwarancja wysokiej jakości i długiej żywotności.

Łóżko kontynentalne składa się z dwóch boxów oraz wezgłowia. Specjalny system mocowań w szybki i prosty sposób łączy te trzy elementy czyniąc łóżko kontynentalne łóżkiem o wyjątkowych walorach.

Łóżka kontynentalne – zalety

Łóżko kontynentalne ma wiele zalet – przede wszystkim duże znaczenie ma tu aspekt zdrowotny. Wysokość podstawy łóżka kontynentalnego, na które umieszcza się następnie materac i ewentualnie top, czyli materac nawierzchniowy, sprawia, że kładzenie się do łóżka i wstawanie z niego musi odbywać się z pozycji siedzącej a taka pozycja odciąża kręgosłup. Po całej nocy, jeśli śpimy na odpowiednim materacu, mięśnie są rozluźnione, dlatego pamiętać należy o powolnym wstawaniu z pozycji siedzącej, przy wsparciu się rękoma.

Użytkując łóżko kontynentalne śpimy stosunkowo wysoko a to jest ważne pod kątem higieniczności snu. Na wysokości, na której umieszczona jest twarz osoby śpiącej, zmniejszona jest ilość zawirowań kurzu, co ma znaczenie dla naszego zdrowia, zwłaszcza w przypadku alergików, oraz wyglądu.

Łóżka kontynentalne – rodzaje boxów

Boxy, a więc podstawy łóżek kontynentalnych, mogą być różne. Niezależnie od wyboru każdy box zwiększa komfort materaca. W naszej ofercie występują następujące ich rodzaje:

box standard – podstawowy box, w którym rama i stelaż znajdujący się w nim, są wykonane z litego drewna. Dodatkowo w ramie zastosowana jest piana. Wysokość tego boxu, bez nóżek wynosi 26 cm.,

box spring – najczęściej stosowany rodzaj boxu, w którym znajdują się sprężyny. Wysokość box springu, bez nóżek – 32 cm.,

box spring lux – luksusowa wersja boxów, z drewnianą ramą dla zwiększenia jej wytrzymałości. Wysokość boxu lux bez nóżek – 38 cm.,

box z pojemnikiem – box, w którym rama wykonana jest z litego drewna, posiada dwa elastyczne i podnoszone na tłokach gazowych stelaże, co daje możliwość korzystania z pojemnika na pościel. Do pojemnika można się dostać z dwóch stron, łóżko otwierane jest skrzydłowo. Wysokość boxu z pojemnikiem, bez nóżek – 26 cm.,

box lux z pojemnikiem – ekskluzywna wersja łóżka kontynentalnego z obszernym pojemnikiem na pościel. Rama tego boxu jest wykonana z litego drewna, zastosowane są tu również dwa elastyczne i podnoszone na tłokach gazowych stelaże tapicerowane w bazie łóżka. Wysokość boxu lux z pojemnikiem bez nóżek wynosi tu 35 cm.,

box spring mobil – elektryczna wersja łóżka kontynentalnego, gdzie w boxach znajdują się dwa zabudowane stelaże posiadające swoje piloty. Stelaże umożliwiają podnoszenie wezgłowia i nóg. Łóżko kontynentalne z tego typu boxami może być pozycjonowane za pomocą smart phona. Wysokość boxu bez nóżek – 32 cm.

Łóżko kontynentalne a materac

Łóżkom kontynentalnym oferowanym przez nas nie są przypisane materace a to z prostej przyczyny – każdy powinien dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu nasi Klienci mają szansę wybrać łóżko, które się im podoba i odpowiada ich potrzebom a do niego dobrać model materaca, na którym czują się komfortowo i są w stanie dobrze spać.

Łóżka kontynentalne – rodzaje tkanin

Każde łóżko kontynentalne dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych, co zwiększa ich atut i pozwala na swobodne wkomponowanie w Państwa wnętrza. Jedynym ograniczeniem jest tu niemożliwość zastosowania eco skóry w boxach regulowanych elektrycznie.

Łóżka kontynentalne – rodzaje nóżek

Każdy rodzaj boxu może mieć zastosowane nóżki drewniane lub cylindryczne w trzech kolorach do wyboru, metalowe bądź chromowane.

Łóżka kontynentalne – dodatki

Elementem, który zwraca na siebie uwagę jest w przypadku łóżka często jego zagłówek. Wezgłowia łóżek kontynentalnych są przepikowane na różne sposoby a dodatkowym elementem dekoracyjnym są liczne dodatki do tego rodzaju łóżek. W asortymencie tym znajdują się między innymi tapicerowane tkaniną łóżka poduszki dekoracyjne w tradycyjnym kształcie lub w kształcie wałków, szafki nocne z guzikami lub szklanym blatem, praktyczna otomana jako dodatkowe miejsce na asortyment sypialniany. W łóżku kontynentalnym może zostać zamontowany również sejf oraz iPadDocker – radio, ładowarka oraz stacja dokująca do iPhone i iPada.

Łóżka kontynentalne to możliwość uzyskania w swojej sypialni maksimum komfortu, relaksu i luksusu. To nowy wymiar spania na wysokim poziomie, dosłownie i w przenośni...

Nyja

Łóżko kontynentalne NyjaEleganckie i klasyczne łóżko kontynentalne Nyja z dodatkowymi poduszkami stanowiącymi delikatne podparcie dla kręgosłupa. 6 rodzajów boxów, 5 typów nóżek, 4 kolory tkaniny obiciowej do wyboru, możliwość wyposażenia łóżka w narzutę, poduszki i wałek dekoracyjny, stoliki nocne.

Jesza

Jesza – łóżko kontynentalne z wezgłowiem, w którym znajdujące się na nim guziki dodają mu stylu i klasy. Łóżko występuje w czterech różnych tkaninach i aż 15 kolorach do wyboru, ponadto 4 typy nóżek, 6 rodzajów boxów i wiele akcesoriów – wszystko to powoduje, że sypialnia może nabrać indywidualnego stylu.

Więcej artykułów…